760-3-R5.1K
Маркировка
760-3-R5.1K
Описание
RES NET 7RES 5.1K OHM 14PIN
Производитель
CTS Resistor Products
Характеристики 760-3-R5.1K
  • Сопротивление Ом
    5.10K
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Температурный коэффициент
    ±100ppm/°C
  • Допуск
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Размер / Габариты
    0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm)
  • Высота
    0.105" (2.67mm)