G8W-1C6T-R-DC12
Маркировка
G8W-1C6T-R-DC12
Описание
RELAY AUTO SPDT 12VDC
Производитель
Omron Electronics Inc-ECB Div
Характеристики G8W-1C6T-R-DC12
  • Серия
    G8W
  • Производитель
    Omron Electronics Inc-ECB Div
  • Relay Type
    Automotive
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    20A @ 12VDC
  • Coil Type
    Standard
  • Coil Current
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Control On Voltage (Max)
    8 VDC
  • Control Off Voltage (Min)
    1 VDC