SMBJ140CA datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SMBJ140CA
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SMBJ140CA Breakdown Voltage: 171 V Channels: 1 Channel Clamping Voltage: 227 V Maximum Operating Temperature: + 150 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Operating Voltage: 140 V Package / Case: DO-214AA Peak Pulse Power Dissipation: 600 W Peak Surge Current: 2.65 A Polarity: Bidirectional Rohs: yes Series: SMBJ Termination Style: SMD/SMT