Результаты поиска T350H336K016AS
Найдено 1 результатов.
  • Kemet — Kemet T350H336K016AS Capacitance: 33?µF Esr (equivalent Series Resistance): 1.600 Ohm Features: General Purpose Height: 0.402" (10.20mm) Lead Spacing: 0.100" (2.54mm) Manufacturer Size Code: H Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Package / Case: Radial Series: T350 - UltraDip II Size / Dimension: 0.299" Dia (7.60mm) Tolerance: ?±10% Type: Conformal Coated Voltage - Rated: 16V Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded Voltage Rating: 16 V ESR: 1.6 Ohms Termination Style: Radial Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Dimensions: 7.6 mm Dia. x 10.2 mm L x 10.2 mm H Product: Tantalum Solid Dipped Case Diameter: 7.6 mm Case Height: 10.2 mm Case Length: 10.2 mm Dissipation Factor DF: 6 Lead Diameter: 0.5 mm Leakage Current: 4 uA Factory Pack Quantity: 500 Voltage Rating DC: 16 V Other Names: 399-1406