Результаты поиска RC1206JR-0712KL
Найдено 2 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC1206JR-0712KL Case: 1206 (3216 metric) Composition: Thick Film Features: - Height: 0.022" (0.55mm) ID_COMPONENTS: 3032465 Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) No. Of: RoHS Compliant Package / Case: 1206 (3216 Metric) Power (watts): 0.25W, 1/4W Power Rating: 250mW Resistance: 12kohm Resistance (ohms): 12K Resistance In Ohms: 12.0K Resistance Tolerance: ± 5% Resistor Case Style: 1206 Resistor Element Material: Thick Film Series: RC1206 Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Tolerance: В±5% Voltage Rating: 200V RoHS: yes Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Dimensions: 1.6 mm W x 3.1 mm L x 0.55 mm H Product: Thick Film Resistors General Purpose Termination Style: SMD/SMT Other Names: 311-12KERTR