Результаты поиска RC1206FR-0726K1L
Найдено 2 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC1206FR-0726K1L Case: 1206 (3216 metric) Composition: Thick Film Features: - Height: 0.022" (0.55mm) Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Power (watts): 0.25W, 1/4W Resistance (ohms): 26.1K Resistance In Ohms: 26.1K Series: RC1206 Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Tolerance: В±1% Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS: yes Resistance: 26.1 kOhms Power Rating: 250 mW (1/4 W) Voltage Rating: 200 V Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Dimensions: 1.6 mm W x 3.1 mm L x 0.55 mm H Product: Thick Film Resistors General Purpose Factory Pack Quantity: 5000 Termination Style: SMD/SMT Other Names: 311-26.1KFRTR