Результаты поиска RC1206FR-07162RL
Найдено 2 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC1206FR-07162RL Case: 1206 (3216 metric) Composition: Thick Film Dimensions: 1.6 mm W x 3.1 mm L x 0.55 mm H Features: - Height: 0.022" (0.55mm) Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: 1206 (3216 Metric) Power (watts): 0.25W, 1/4W Power Rating: 0.25 Watt (1/4 Watt) Product: Thick Film Resistors General Purpose Resistance: 162 Ohms Resistance (ohms): 162 Resistance In Ohms: 162 Series: RC1206 Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: В±1% Voltage Rating: 200 Volts Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS: yes Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Factory Pack Quantity: 5000 Other Names: 311-162FRTR