Результаты поиска RC0805JR-072K7L
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC0805JR-072K7L Case: 0805 (2012 metric) Composition: Thick Film Dimensions: 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H Features: - Height: 0.020" (0.50mm) ID_COMPONENTS: 3032358 Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) No. Of: RoHS Compliant Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: 0805 (2012 Metric) Power (watts): 0.125W, 1/8W Power Rating: 125mW Product: Thick Film Resistors SMD Resistance: 2.7kohm Resistance (ohms): 2.7K Resistance In Ohms: 2.70K Resistance Tolerance: ± 5% Resistor Case Style: 0805 Resistor Element Material: Thick Film Series: RC0805 Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: В±5% Voltage Rating: 150V Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS: yes Case Code - in: 0805 Case Code - mm: 2012 Factory Pack Quantity: 5000 Other Names: 311-2.7KARTR