Результаты поиска RC0805FR-073K48L
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC0805FR-073K48L Case: 0805 (2012 metric) Composition: Thick Film Features: - Height: 0.020" (0.50mm) Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) Package / Case: 0805 (2012 Metric) Power (watts): 0.125W, 1/8W Resistance (ohms): 3.48K Resistance In Ohms: 3.48K Series: RC0805 Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Tolerance: ?±1% Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS: yes Resistance: 3.48 kOhms Power Rating: 125 mW (1/8 W) Voltage Rating: 150 V Case Code - in: 0805 Case Code - mm: 2012 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Dimensions: 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H Product: Thick Film Resistors General Purpose Termination Style: SMD/SMT Other Names: 311-3.48KCRTR