Результаты поиска RC0603FR-07590RL
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC0603FR-07590RL Case: 0603 (1608 metric) Composition: Thick Film Dimensions: 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.45 mm H Features: - Height: 0.018" (0.45mm) Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: 0603 (1608 Metric) Power (watts): 0.1W, 1/10W Power Rating: 0.1 Watt (1/10 Watt) Product: Thick Film Resistors SMD Resistance: 590 Ohms Resistance (ohms): 590 Resistance In Ohms: 590 Series: RC0603 Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: В±1% Other Names: 311-590HRTR