Результаты поиска RC0603FR-07270RL
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation RC0603FR-07270RL Case: 0603 (1608 metric) Composition: Thick Film Features: - Height: 0.018" (0.45mm) ID_COMPONENTS: 3032225 Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) No.: RoHS Compliant Package / Case: 0603 (1608 Metric) Power (watts): 0.1W, 1/10W Power Rating: 100mW Resistance: 270ohm Resistance (ohms): 270 Resistance In Ohms: 270 Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 0603 Resistor Element Material: Thick Film Series: RC0603 Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Temperature Coefficient: В±100ppm/В°C Tolerance: В±1% Voltage Rating: 50V Other Names: 311-270HRTR