Результаты поиска MIC5201-4.8YS
Найдено 2 результатов.
  • Micrel — Micrel MIC5201-4.8YS Current - Limit (min): - Current - Output: 200mA ID_COMPONENTS: 1380679 Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: SOT-223 (3 leads + Tab), SC-73, TO-261 Regulator Topology: Positive Fixed Rohs Compliant: YES Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.27V @ 200mA Voltage - Input: Up to 26V Voltage - Output: 4.8V Package: SOT-22 Other Names: 576-1252
  • Micrel — Micrel MIC5201-4.8YS TR Current - Limit (min): - Current - Output: 200mA ID_COMPONENTS: 1393966 Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: SOT-223 (3 leads + Tab), SC-73, TO-261 Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.27V @ 200mA Voltage - Input: Up to 26V Voltage - Output: 4.8V Other Names: MIC5201-4.8YSTR