Результаты поиска MIC39300-2.5WU
Найдено 4 результатов.
  • Micrel — Micrel MIC39300-2.5WU Current - Limit (min): - Current - Output: 3A (Min) Dropout Voltage Vdo: 400mV ID_COMPONENTS: 2219924 Mounting Type: Surface Mount No. Of Pins: 3 Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: -40?‚?°C To +125?‚?°C Output Current: 3A Output Voltage: 2.5V Output Voltage Fixed: 2.5V Package / Case: TO-263-3, D??Pak (3 leads + Tab), TO-263AA Primary Input Voltage: 16V Regulator Topology: Positive Fixed Rohs Compliant: Yes Series: - Svhc: No SVHC Voltage - Dropout (typical): 0.385V @ 3A Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 2.5V Voltage Regulator Case Style: TO-263 Package: TO-263 Other Names: 576-3375-5, MIC39300-2.5WU
  • Micrel — Micrel MIC39300-2.5WU TR Current - Limit (min): - Current - Output: 3A (Min) Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-3, D??Pak (3 leads + Tab), TO-263AA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.385V @ 3A Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 2.5V RoHS: yes Input Voltage MAX: 16 V Output Voltage: 2.5 V Dropout Voltage (Max): 550 mV Output Current: 3 A Load Regulation: 0.2 % Number of Outputs: 1 Output Type: Fixed Maximum Operating Temperature: + 125 C Mounting Style: SMD/SMT Line Regulation: 0.06 % Minimum Operating Temperature: - 40 C Output Voltage Tolerance: 1 % Other Names: 576-1179-2