Результаты поиска MIC39150-1.8WU
Найдено 3 результатов.
  • Micrel — Micrel MIC39150-1.8WU Current - Limit (min): - Current - Output: 1.5A (Min) Dropout Voltage Vdo: 500mV ID_COMPONENTS: 2220157 Mounting Type: Surface Mount Msl: MSL 3 - 168 Hours No. Of Pins: 3 Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C Operating Temperature Range: -40°C To +125°C Output Current: 1.5A Output Voltage Fixed: 1.8V Package / Case: TO-263-3, DВІPak (3 leads + Tab), TO-263AA Primary Input Voltage: 16V Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.375V @ 1.5A Voltage - Input: 2.25 ~ 16 V Voltage - Output: 1.8V RoHS: yes Input Voltage MAX: 16 V Output Voltage: 1.8 V Dropout Voltage (Max): 500 mV Load Regulation: 0.2 % Number of Outputs: 1 Output Type: Fixed Maximum Operating Temperature: + 125 C Mounting Style: SMD/SMT Input Bias Current (Max): 120 nA Input Voltage MIN: 2.25 V Line Regulation: 0.06 % Minimum Operating Temperature: - 40 C Reference Voltage: 1.24 V Voltage Regulation Accuracy: 1 % Other Names: 576-1176
  • Micrel — Micrel MIC39150-1.8WU TR Current - Limit (min): - Current - Output: 1.5A (Min) ID_COMPONENTS: 1394009 Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C Package / Case: TO-263-3, DВІPak (3 leads + Tab), TO-263AA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.375V @ 1.5A Voltage - Input: 2.25 ~ 16 V Voltage - Output: 1.8V Other Names: MIC39150-1.8WUTR