Результаты поиска LTC1174CS8-3.3
Найдено 4 результатов.
  • Linear Technology — High Efficiency Step-Down and Inverting DC/DC Converter
  • Linear Technology — Linear Technology LTC1174CS8-3.3#TR Current - Output: 1A Frequency - Switching: 200kHz Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: 0В°C ~ 70В°C Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Power - Output: - Series: - Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck), Inverting Voltage - Input: 4 ~ 18.5 V Voltage - Output: 3.3V
  • Linear Technology — Linear Technology LTC1174CS8-3.3#PBF Current - Output: 1A Dc To Dc Converter Type: Inverting/Step Down Efficiency: 94% Frequency - Switching: 200kHz Input Voltage: 18.5V Input Voltage (min): 4V Internal Switch(s): Yes Lead Free Status / Rohs Status: Compliant Line Regulation: 70mV Load Regulation: -70mV Mounting: Surface Mount Mounting Type: Surface Mount Msl: MSL 1 - Unlimited No. Of Outputs: 1 No. Of Pins: 8 Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: 0В°C ~ 70В°C Operating Temperature Classification: Commercial Operating Temperature Range: 0°C To +70°C Output Current: 830mA Output Type: Fixed Output Voltage: 3.3V Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Package Type: SOIC N Pin Count: 8 Power - Output: - Primary Input Voltage: 9V Rohs Compliant: Yes Series: - Switching Freq: 200kHz Switching Regulator: Yes Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck), Inverting Voltage - Input: 4 ~ 18.5 V Voltage - Output: 3.3V
  • Linear Technology — Linear Technology LTC1174CS8-3.3#TRPBF Current - Output: 1A Frequency - Switching: 200kHz Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: 0В°C ~ 70В°C Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Power - Output: - Series: - Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck), Inverting Voltage - Input: 4 ~ 18.5 V Voltage - Output: 3.3V