Результаты поиска LT1764AEQ-1.8
Найдено 8 результатов.
  • Yellow Stone Corp — SINGLEDIGIT LED DISPLAYS
  • Fastron — RFI Suppression Coils 220uH .10MHz 20%
  • Fastron — RFI Suppression Coils 22uH .10MHz 20%
  • Linear Technology — Linear Technology LT1764AEQ18 Date_code: 08+ Quantity: 53
  • Linear Technology — Linear Technology LT1764AEQ-1.8 Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 3A Voltage - Input: 2.7 ~ 20 V Voltage - Output: 1.8V
  • Linear Technology — Linear Technology LT1764AEQ-1.8#TR Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 3A Voltage - Input: 2.7 ~ 20 V Voltage - Output: 1.8V Other Names: LT1764AEQ-1.8TR
  • Linear Technology — Linear Technology LT1764AEQ-1.8#PBF Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Dropout Voltage Vdo: 340mV Mounting Type: Surface Mount Msl: MSL 1 - Unlimited No. Of Pins: 5 Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: -40?‚?°C To +125?‚?°C Output Current: 3A Output Voltage Fixed: 1.8V Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Primary Input Voltage: 20V Regulator Topology: Positive Fixed Rohs Compliant: Yes Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 3A Voltage - Input: 2.7 ~ 20 V Voltage - Output: 1.8V Dropout Voltage: 340 mV Lead-Free Status: Lead Free Number of Outputs: 1 RoHS: Compliant Alternative: LINEAR TECH LT1764AEQ-1.8#PBF,L/T LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR LT1764AEQ-1.8#PBF,LTC LT1764AEQ-1.8#PBF,LIN LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TEC LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TECHNOLOGY CORP LT1764AEQ-1.8#PBF,LINE LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TECHNOLOGIES LT1764AEQ-1.8#PBF,LIN TECH LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR INTEGRATED SYSTEMS LT1764AEQ-1.8#PBF,LTNEAR LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TECHNOLOGY CORPORATION LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TECHN LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEA LT1764AEQ-1.8#PBF,PBF LT1764AEQ-1.8#PBF,LINEAR TECHNOLO LT1764AEQ-1.8#PBF,LNRTEC LT1764AEQ-1.8#PBF,LNRTECH LT1764AEQ-1.8#PBF,LINR LT1764AEQ-1.8#PBF,LTI LT1764AEQ-1.8#PBF,LT-ZY LT1764AEQ-1.8#PBF,LT-ACR LT1764AEQ-1.8#PBF,LT-TE LT1764AEQ-1.8#PBF,LTC ELECT LT1764AEQ-1.8#PBF
  • Linear Technology — Linear Technology LT1764AEQ-1.8#TRPBF Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 3A Voltage - Input: 2.7 ~ 20 V Voltage - Output: 1.8V