Результаты поиска LP2985AIM5-3.3/NOPB
Найдено 4 результатов.
  • SUPERWORLD [Superworld Electronics] — SMD POWER INDUCTORS
  • National Semiconductor — National Semiconductor LP2985AIM5-3.3/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 150mA Input Voltage (max): 16V Input Voltage (min): 2.5V Lead Free Status / Rohs Status: Compliant Line Regulation: 0.014%/V Mounting: Surface Mount Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: Single Number Of Regulators: 1 Operating Temp Range: -40C to 125C Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Operating Temperature Classification: Automotive Output Current: 150mA Output Voltage: 3.3V Output Voltage Accuracy: ?±2.5% Package / Case: SOT-23-5, SC-74A, SOT-25 Package Type: SOT-23 Pin Count: 5 Polarity Type: Positive Regulator Output Type: Fixed Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Topology: LDO Voltage - Dropout (typical): 0.28V @ 150mA Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 3.3V Voltage Regulator Type: Linear Other Names: LP2985AIM5-3.3, LP2985AIM5-3.3TR
  • TI (Texas Instruments) — National Semiconductor LP2985AIM5-3.3/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 150mA Input Voltage (max): 16V Input Voltage (min): 2.5V Lead Free Status / Rohs Status: Compliant Line Regulation: 0.014%/V Mounting: Surface Mount Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: Single Number Of Regulators: 1 Operating Temp Range: -40C to 125C Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Operating Temperature Classification: Automotive Output Current: 150mA Output Voltage: 3.3V Output Voltage Accuracy: ?±2.5% Package / Case: SOT-23-5, SC-74A, SOT-25 Package Type: SOT-23 Pin Count: 5 Polarity Type: Positive Regulator Output Type: Fixed Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Topology: LDO Voltage - Dropout (typical): 0.28V @ 150mA Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 3.3V Voltage Regulator Type: Linear Other Names: LP2985AIM5-3.3, LP2985AIM5-3.3TR