Результаты поиска LM2595S-12/NOPB
Найдено 2 результатов.
  • National Semiconductor — National Semiconductor LM2595S-12/NOPB Current - Output: 1A Frequency - Switching: 150kHz Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: D??Pak, TO-263 (5 leads + tab) Power - Output: - Series: SIMPLE SWITCHER?® Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck) Voltage - Input: 4.5 ~ 40 V Voltage - Output: 12V Other Names: *LM2595S-12, *LM2595S-12/NOPB, LM2595S-12
  • TI (Texas Instruments) — National Semiconductor LM2595S-12/NOPB Current - Output: 1A Frequency - Switching: 150kHz Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: D??Pak, TO-263 (5 leads + tab) Power - Output: - Series: SIMPLE SWITCHER?® Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck) Voltage - Input: 4.5 ~ 40 V Voltage - Output: 12V Other Names: *LM2595S-12, *LM2595S-12/NOPB, LM2595S-12