Результаты поиска LM2577T-15/NOPB
Найдено 2 результатов.
  • National Semiconductor — National Semiconductor LM2577T-15/NOPB Current - Output: 3A Filter Terminals: Through Hole Frequency: 52kHz Frequency - Switching: 52kHz Input Voltage: 40V Input Voltage Primary Max: 40V Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Through Hole Msl: MSL 1 - Unlimited No. Of Outputs: 1 No. Of Pins: 5 Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Output Current: 3A Output Voltage: 15V Package / Case: TO-220-5 (Straight Leads) Power - Output: - Rohs Compliant: Yes Series: SIMPLE SWITCHER?® Supply Voltage Min: 3.5V Synchronous Rectifier: No Type: Step-Up (Boost), Flyback, Forward Converter Voltage - Input: 3.5 ~ 40 V Voltage - Output: 15V Other Names: *LM2577T-15, *LM2577T-15/NOPB, LM2577T-15
  • TI (Texas Instruments) — National Semiconductor LM2577T-15/NOPB Current - Output: 3A Filter Terminals: Through Hole Frequency: 52kHz Frequency - Switching: 52kHz Input Voltage: 40V Input Voltage Primary Max: 40V Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Through Hole Msl: MSL 1 - Unlimited No. Of Outputs: 1 No. Of Pins: 5 Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Output Current: 3A Output Voltage: 15V Package / Case: TO-220-5 (Straight Leads) Power - Output: - Rohs Compliant: Yes Series: SIMPLE SWITCHER?® Supply Voltage Min: 3.5V Synchronous Rectifier: No Type: Step-Up (Boost), Flyback, Forward Converter Voltage - Input: 3.5 ~ 40 V Voltage - Output: 15V Other Names: *LM2577T-15, *LM2577T-15/NOPB, LM2577T-15