Результаты поиска GRM188R72A472KA01D
Найдено 3 результатов.
  • Murata Electronics — Murata Electronics GRM188R72A472KA01D Capacitance Value: 0.0047 uF Dielectric: X7R Mounting: Surface Mount Package/case: 0603 Product Height: 0.8 mm Product Length: 1.6 mm Tolerance: 10 % Type: Flat Voltage: 100 Vdc RoHS: yes Capacitance: 4700 pF Voltage Rating: 100 V Temperature Coefficient / Code: X7R Case Code - in: 0603 Case Code - mm: 1608 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: General Type MLCCs Capacitance - nF: 4.7 nF Capacitance - uF: 0.0047 uF Dimensions: 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H Package / Case: 0603 (1608 metric) Series: GRM Factory Pack Quantity: 4000 Termination Style: SMD/SMT