Результаты поиска EEU-FM1E182S
Найдено 3 результатов.
  • PANASONIC [Panasonic Semiconductor] — Aluminum Electrolytic Capacitors/ FM, Radial Lead Type
  • Panasonic Corporation — Panasonic Corporation EEU-FM1E182S Capacitance Value: 1800 uF Lead Pitch For Radial: 7.5 mm Mounting: Through Hole Operating Temperature: -40 to 105 ?‚?°C Product Height: 20 mm Tolerance: 20 % Voltage: 25 Vdc RoHS: yes Capacitance: 1800 uF Voltage Rating: 25 V Operating Temperature Range: - 40 C to + 105 C Termination Style: Radial Case Diameter: 16 mm Case Length: 20 mm Lead Spacing: 7.5 mm Product: Low Impedance Electrolytic Capacitors Dissipation Factor DF: 0.14 Load Life: 7000 hr Ripple Current: 3300 mA Series: FM Factory Pack Quantity: 100 Other Names: EEUFM1E182S, P12382
  • Panasonic Electronic Components — Panasonic Electronic Components EEU-FM1E182SB Capacitance: 1800?µF Esr (equivalent Series Resistance): - Features: General Purpose Height: 0.787" (20.00mm) Impedance: 17 mOhm Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105?°C Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40?°C ~ 105?°C Package / Case: Radial, Can Ripple Current: 3.3A Series: FM Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm) Surface Mount Land Size: - Tolerance: ?±20% Voltage Rating: 25V RoHS: yes Termination Style: Radial Case Diameter: 16 mm Case Length: 20 mm Product: Low Impedance Electrolytic Capacitors Factory Pack Quantity: 250 Other Names: EEUFM1E182SB