Результаты поиска EEE-FC0J101AP
Найдено 4 результатов.
  • Panasonic Corporation —
  • Panasonic Electronic Components — Panasonic Electronic Components EEE-FC0J101AP Capacitance: 100ВµF Esr (equivalent Series Resistance): - Features: General Purpose Height: 0.213" (5.40mm) Impedance: 1 Ohm Lead Spacing: - Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105В°C Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40В°C ~ 105В°C Package / Case: Radial, Can - SMD Ripple Current: 140mA Series: FC Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Tolerance: В±20% Voltage Rating: 6.3V RoHS: yes Operating Temperature Range: - 40 C to + 105 C Dimensions: 6.3 mm Dia. Product: Low Impedance Electrolytic Capacitors Factory Pack Quantity: 1000 Termination Style: SMD/SMT Other Names: EEEFC0J101AP, PCE4332TR