Результаты поиска ECQ-V1274JM
Найдено 6 результатов.
  • Panasonic — Designed for application where high density insertion of components is required.
  • Panasonic — Stacked Metallized Film Capacitor
  • PARALLAX —
  • Panasonic Corporation —
  • Panasonic Corporation — Panasonic Corporation ECQ-V1274JM Capacitance: .27uF Capacitance Value: 0.27 uF Construction: Radial Dielectric: PET Dimensions: 4.2 mm W x 10.2 mm L x 9 mm H Dissipation Factor Df: 1 Failure Rate: Not Required Lead Diameter (nom): 0.5mm Lead Pitch For Radial: 7.5 mm Lead Spacing: 7.5 mm Lead Spacing (nom): 7.5mm Mounting: Through Hole Mounting Style: Through Hole Operating Temp Range: -40C to 105C Operating Temperature: -40 to 105 ?‚?°C Operating Temperature Range: - 40 C to + 105 C Package / Case: Not Required Package/case: 10.2(Max) X 4.2(Max) X 9(Max) Product: Metallized Plastic Film Capacitors Product Depth: 4.2(Max) mm Product Depth (mm): 4.2mm Product Diameter (mm): Not Requiredmm Product Height: 9(Max) mm Product Height (mm): 9mm Product Length: 10.2(Max) mm Product Length (mm): 10.2mm Seated Plane Height: 10mm Series: ECQV(L)/(M) Temp Coeff (dielectric): PLYE Termination Style: Radial Tolerance: 5 % Tolerance (+ Or -): 5% Voltage: 100VDC Voltage Rating: 100 Volts RoHS: yes Product Type: AC Pulse, Suppression Capacitance - nF: 270 nF Capacitance - pF: 270000 pF Case Height: 9 mm Case Length: 10.2 mm Case Width: 4.2 mm Dissipation Factor DF: 1 Lead Diameter: 0.5 mm Factory Pack Quantity: 1000 Type: Stacked Film Capacitor