Результаты поиска CDRH5D28NP-120NC
Найдено 3 результатов.
  • Sumida Corporation — Sumida Corporation CDRH5D28NP120NC Mfr Package Description: ROHS COMPLIANT Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes Shielded: Yes Core Material: FERRITE DC Resistance: 0.0760 ohm Surface Mount: Yes Terminal Shape: WRAPAROUND Terminal Placement: DUAL ENDED Manufacturer Series: CDRH5D28 Number of Functions: 1 Number of Terminals: 2 Inductor Application: POWER INDUCTOR Shape/Size Description: RECTANGULAR PACKAGE Tolerance: 30 % Inductor Type: GENERAL PURPOSE INDUCTOR Test Frequency (at L-nom): 0.0100 MHz Rated Current-Max: 1.2 A Inductance-Nom (L): 12 uH
  • Sumida Corporation — Sumida Corporation CDRH5D28NP-120NC Applications: Power Supplies Current: 1.2A Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: - Dc Resistance (dcr): 76 mOhm Max Frequency - Test: 100kHz Inductance: 12ВµH Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 0.236" L x 0.236" W x 0.118" H (6.00mm x 6.00mm x 3.00mm) Q @ Freq: - Self Resonant Freq: - Series: CDRH Shielding: Shielded Tolerance: В±30% Type: - Product Category: Fixed Inductors RoHS: yes Maximum DC Current: 1.2 A Maximum DC Resistance: 76 mOhms Operating Temperature Range: - 40 C to + 100 C Dimensions: 6 mm W x 6 mm L x 3 mm H Termination Style: SMD/SMT Case Height: 3 mm Case Length: 6 mm Case Width: 6 mm Core Material: Ferrite Product: Power Inductors Factory Pack Quantity: 2000 Test Frequency: 100 kHz Other Names: CDRH5D28NP-120NCTR