Результаты поиска CC0805KRX7R9BB103
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation CC0805KRX7R9BB103 Applications: General Purpose Capacitance: 10000pF Capacitance Tolerance: ?‚?± 10% Capacitor Case Style: 0805 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X7R Features: - Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Package / Case: 0805 (2012 Metric) Ratings: - Rohs Compliant: Yes Series: CC Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness: 0.60mm Tolerance: ?±10% Voltage - Rated: 50V Voltage Rating: 50VDC RoHS: yes Case Code - in: 0805 Case Code - mm: 2012 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: General Type MLCCs Capacitance - nF: 10 nF Capacitance - pF: 10000 pF Dimensions: 1.25 mm W x 2 mm L Factory Pack Quantity: 4000 Termination Style: SMD/SMT Other Names: 08052R103K9B20D, 311-1136-2, C0805KR7R9BB103, C0805KRX7R9BB103