Результаты поиска CC0603KRX7R9BB152
Найдено 3 результатов.
  • YAGEO Corporation — YAGEO Corporation CC0603KRX7R9BB152 Applications: General Purpose Capacitance: 1500pF Capacitance Tolerance: ± 10% Capacitor Case Style: 0603 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X7R Features: - Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55В°C ~ 125В°C Package / Case: 0603 (1608 Metric) Ratings: - Rohs Compliant: Yes Series: CC Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness: 0.80mm Tolerance: В±10% Voltage - Rated: 50V Voltage Rating: 50VDC RoHS: yes Temperature Coefficient / Code: X7R Case Code - in: 0603 Case Code - mm: 1608 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: General Type MLCCs Capacitance - nF: 1.5 nF Capacitance - uF: 0.0015 uF Dimensions: 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H Factory Pack Quantity: 4000 Termination Style: SMD/SMT Other Names: 06032R152K9B20D, 223858615625, 311-1184-2