Результаты поиска CC0402KRX7R7BB223
Найдено 3 результатов.
- YAGEO Corporation — YAGEO Corporation CC0402KRX7R7BB223 Applications: General Purpose Capacitance: 0.022ВµF Capacitance Tolerance: ± 10% Capacitor Case Style: 0402 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X7R Features: - Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55В°C ~ 125В°C Package / Case: 0402 (1005 Metric) Ratings: - Rohs Compliant: Yes Series: CC Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness: 0.50mm Tolerance: В±10% Voltage - Rated: 16V Voltage Rating: 16VDC RoHS: yes Case Code - in: 0402 Case Code - mm: 1005 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: General Type MLCCs Capacitance - nF: 22 nF Capacitance - pF: 22000 pF Dimensions: 0.5 mm W x 1 mm L Factory Pack Quantity: 10000 Termination Style: SMD/SMT Other Names: 311-1378-2