Результаты поиска CC0402JRX7R9BB102
Найдено 2 результатов.
- YAGEO Corporation — YAGEO Corporation CC0402JRX7R9BB102 Applications: General Purpose Capacitance: 1000pF Capacitance Tolerance: ± 5% Capacitor Case Style: 0402 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X7R Features: - Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55В°C ~ 125В°C Package / Case: 0402 (1005 Metric) Ratings: - Rohs Compliant: Yes Series: CC Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness: 0.50mm Tolerance: В±5% Voltage - Rated: 50V Voltage Rating: 50VDC Other Names: 311-1351-2