Результаты поиска C1808X102KHRACTU
Найдено 1 результатов.
  • Kemet — Kemet C1808X102KHRACTU Applications: Boardflex Sensitive Capacitance: 1000pF Capacitance Tolerance: ?‚?± 10% Capacitor Case Style: 1808 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X7R Dimensions: 2 mm W x 4.7 mm L x 1.6 mm H Features: High Voltage, Soft Termination Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: 1808 (4520 Metric) Product: Flexible Termination MLCCs Ratings: - Rohs Compliant: Yes Series: HV FT-CAP Size / Dimension: 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) Svhc: No Temperature Coefficient: X7R Temperature Coefficient / Code: X7R Termination Style: SMD/SMT Thickness: 0.085" (2.16mm) Tolerance: ?±10% Voltage - Rated: 3000V (3kV) Voltage Rating: 3 KVolts Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS: yes Case Code - in: 1808 Case Code - mm: 4520 Capacitance - nF: 1 nF Capacitance - uF: 0.001 uF Tradename: FT-CAP Other Names: 399-5845-2