Результаты поиска C0603C0G1E0R5WTQ
Найдено 3 результатов.
  • Bourns — Bourns PWR263S-35-1R50J Composition: Thick Film Features: Current Sense, Pulse Withstanding Height: 0.177" (4.50mm) ID_COMPONENTS: 4337401 No. Of Pins: 2 Number Of Terminations: 2 Package / Case: DPak (TO-263) Power (watts): 35W Power Rating: 35W Resistance: 1.5ohm Resistance (ohms): 1.5 Resistance Tolerance: ?‚?± 5% Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK) Resistor Element Material: Thick Film Series: PWR263S-35 Size / Dimension: 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm) Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Tolerance: ?±5%
  • Bourns — Bourns PWR263S-35-1R50F Composition: Thick Film Dimensions: 10.1 mm W x 15.39 mm L x 4.5 mm H Features: Current Sense, Pulse Withstanding Height: 0.177" (4.50mm) ID_COMPONENTS: 4337400 No. Of Pins: 2 Number Of Terminations: 2 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: DPak (TO-263) Power (watts): 35W Power Rating: 35W Product: Thick Film Resistors SMD Resistance: 1.5ohm Resistance (ohms): 1.5 Resistance Tolerance: ?‚?± 1% Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK) Resistor Element Material: Thick Film Series: PWR263S-35 Size / Dimension: 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm) Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: ?±1% Voltage Rating: 250 Volts
  • TDK Corporation — TDK Corporation C0603C0G1E0R5WTQ Applications: RF, Microwave, High Frequency Capacitance: 0.50pF Features: High Q, Low Loss Height: - Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: - Lead Style: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Package / Case: 0201 (0603 Metric) Ratings: - Series: C Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Temperature Coefficient: C0G, NP0 Thickness: 0.013" (0.33mm) Tolerance: ?±0.05pF Voltage - Rated: 25V Other Names: 445-7040-2