Результаты поиска BZX84-B6V2,215
Найдено 1 результатов.
  • NXP Semiconductors — NXP Semiconductors BZX84-B6V2,215 Current - Reverse Leakage @ Vr: 3ВµA @ 4V ID_COMPONENTS: 1946815 Impedance (max) (zzt): 10 Ohm Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 150 C Maximum Reverse Leakage Current: 3 uA Maximum Zener Impedance: 10 Ohms Minimum Operating Temperature: - 65 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Package / Case: SOT-23-3, TO-236-3, Micro3в„ў, SSD3, SST3 Power - Max: 250mW Power Dissipation: 250 mW Series: - Tolerance: В±2% Voltage - Forward (vf) (max) @ If: 900mV @ 10mA Voltage - Zener (nom) (vz): 6.2V Voltage Temperature Coefficient: 2.3 mV / K Voltage Tolerance: 2 % Zener Voltage: 6.2 V Other Names: 933671120215::BZX84-B6V2 T/R::BZX84-B6V2 T/R