Результаты поиска BZX79-C20,133
Найдено 1 результатов.
  • NXP Semiconductors — NXP Semiconductors BZX79-C20,133 Current - Reverse Leakage @ Vr: 50nA @ 14V ID_COMPONENTS: 1946862 Impedance (max) (zzt): 55 Ohm Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 200 C Maximum Reverse Leakage Current: 0.05 uA Maximum Zener Impedance: 55 Ohms Minimum Operating Temperature: - 65 C Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -65?°C ~ 200?°C Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Power - Max: 500mW Power Dissipation: 500 mW Series: - Tolerance: ?±5% Voltage - Forward (vf) (max) @ If: 900mV @ 10mA Voltage - Zener (nom) (vz): 20V Voltage Temperature Coefficient: 15.6 mV / K Voltage Tolerance: 5 % Zener Voltage: 20 V Other Names: 933117860133, BZX79-C20 AMO