Результаты поиска BYC10-600CT,127
Найдено 2 результатов.
  • NXP Semiconductors — NXP Semiconductors BYC10-600CT,127 Configuration: Dual Common Cathode Current - Average Rectified (io) (per Diode): 10A Current - Reverse Leakage @ Vr: 100ВµA @ 600V Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Diode Type: Standard Forward Continuous Current: 10 A Forward Voltage Drop: 2.9 V at 5 A ID_COMPONENTS: 1942455 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Max Surge Current: 44 A Maximum Operating Temperature: + 150 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Package / Case: TO-220AB-3 Product: Ultra Fast Recovery Rectifier Recovery Time: 50 ns Reverse Current Ir: 100 uA Reverse Recovery Time (trr): 50ns Reverse Voltage: 600 V Series: - Speed: Fast Recovery = 200mA (Io) Voltage - Dc Reverse (vr) (max): 600V Voltage - Forward (vf) (max) @ If: 2.9V @ 5A Product Category: Rectifiers RoHS: yes Reverse Current IR: 100 uA Factory Pack Quantity: 50 Part # Aliases: BYC10-600CT Other Names: 568-1781, 934055972127, BYC10-600CT