Результаты поиска BTA216-600B,127
Найдено 2 результатов.
  • NXP Semiconductors — NXP Semiconductors BTA216-600B,127 Breakover Current Ibo Max: 150 A Configuration: Single Current - Gate Trigger (igt) (max): 50mA Current - Hold (ih) (max): 60mA Current - Non Rep. Surge 50, 60hz (itsm): 140A, 150A Current - On State (it (rms) (max): 16A Current - On State (it (rms)) (max): 16A Forward Voltage Drop: 1.2 V Gate Trigger Current (igt): 18 mA Gate Trigger Voltage (vgt): 0.4 V Holding Current (ih Max): 60 mA ID_COMPONENTS: 1948765 Maximum Operating Temperature: + 125 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Off-state Leakage Current @ Vdrm Idrm: 0.1 mA On-state Rms Current (it Rms): 16 A Package / Case: TO-220AB-3 Rated Repetitive Off-state Voltage Vdrm: 600 V Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: 600 V Series: - Triac Type: Standard Voltage - Gate Trigger (vgt) (max): 1.5V Voltage - Off State: 600V Product Category: Triacs RoHS: yes On-State RMS Current (It RMS): 16 A Non Repetitive On-State Current: 150 A Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 600 V Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 0.1 mA On-State Voltage: 1.2 V Holding Current (Ih Max): 60 mA Gate Trigger Voltage (Vgt): 0.7 V Gate Trigger Current (Igt): 34 mA Factory Pack Quantity: 50 Part # Aliases: BTA216-600B Other Names: 934020220127, BTA216-600B