RC0805FR-0775RL datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    RC0805FR-0775RL
  • Производитель
    YAGEO Corporation
  • Описание
    YAGEO Corporation RC0805FR-0775RL Case: 0805 (2012 metric) Composition: Thick Film Dimensions: 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H Features: - Height: 0.020" (0.50mm) Lead Style: Surface Mount (SMD - SMT) Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: 0805 (2012 Metric) Power (watts): 0.125W, 1/8W Power Rating: 0.125 Watt (1/8 Watt) Product: Thick Film Resistors SMD Resistance: 75 Ohms Resistance (ohms): 75 Resistance In Ohms: 75.0 Series: RC0805 Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: ?±1% Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS: yes Voltage Rating: 150 V Case Code - in: 0805 Case Code - mm: 2012 Factory Pack Quantity: 5000 Other Names: 311-75.0CRTR