T16B476K125EZSS datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    T16B476K125EZSS
  • Производитель
    Tansitor Electronics
  • Описание
    Tansitor Electronics T16B476K125EZSS Capacitance: 47 uF Voltage Rating: 125 V ESR: 2.3 Ohms Tolerance: 10 % Termination Style: Axial Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Mfr Case Code: B Case Case Diameter: 7.14 mm Case Length: 23.42 mm Series: T16 Product: Tantalum Wet High Reliability Dimensions: 7.14 mm Dia. x 23.42 mm L Leakage Current: 2 uA Ripple Current: 1650 mA Type: Wet Tantalum Extended Capacitance Glass-to-Tantalum Hermetic Seal Voltage Rating DC: 125 V