LP3852ES-2.5/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LP3852ES-2.5/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LP3852ES-2.5/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 1.5A (Max) Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.24V @ 1.5A Voltage - Input: Up to 7V Voltage - Output: 2.5V Other Names: *LP3852ES-2.5, *LP3852ES-2.5/NOPB, LP3852ES-2.5