LP2951ACSDX-3.3/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LP2951ACSDX-3.3/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LP2951ACSDX-3.3/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 100mA Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: 8-LLP Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.38V @ 100mA Voltage - Input: Up to 30V Voltage - Output: 3.3V Other Names: LP2951ACSDX-3.3