LMS8117ADT-3.3/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LMS8117ADT-3.3/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LMS8117ADT-3.3/NOPB Accuracy: ?‚?±1 % Current - Limit (min): 1A Current - Output: 1A Function: LDO Input Voltage Range: 15 to 2.5 V Maximum Output Current: 1 A Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: 0?°C ~ 125?°C Output Type: Fixed Output Voltage: 3.3 V Package: 3TO-252 Package / Case: TO-252-2, DPak (2 Leads + Tab), TO-252AA, SC-63 Polarity: Positive Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Type: Linear Typical Dropout Voltage @ Current: 1.1@100mA|1.15@500mA|1.2@1A V Voltage - Dropout (typical): 1.2V @ 1A Voltage - Input: Up to 15V Voltage - Output: 3.3V Other Names: *LMS8117ADT-3.3, *LMS8117ADT-3.3/NOPB, LMS8117ADT-3.3