LMS1587CSX-3.3/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LMS1587CSX-3.3/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LMS1587CSX-3.3/NOPB Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: 0?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-3, D??Pak (3 leads + Tab), TO-263AA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 1.15V @ 3A Voltage - Input: Up to 13V Voltage - Output: 3.3V Other Names: *LMS1587CSX-3.3, *LMS1587CSX-3.3/NOPB, LMS1587CSX-3.3