LM4040DIZ-2.5/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LM4040DIZ-2.5/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LM4040DIZ-2.5/NOPB Current - Cathode: 65?µA Current - Output: 15mA Current - Quiescent: - Mounting Type: Through Hole Number Of Channels: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Package / Case: TO-92-3 (Standard Body), TO-226 Reference Type: Shunt Series: - Temperature Coefficient: 150ppm/?°C Tolerance: ?±1% Voltage - Input: - Voltage - Output: 2.5V Other Names: *LM4040DIZ-2.5, *LM4040DIZ-2.5/NOPB, LM4040DIZ-2.5