KPSA53R3 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    KPSA53R3
  • Производитель
    TDK Corporation
  • Описание
    TDK Corporation KPSA53R3 1st Output: 3.3 VDC @ 1.25A Applications: Commercial Approvals: CE, CSA, EN, UL Efficiency: 72% ID_COMPONENTS: 2553095 Input Voltage: 85V AC To 264V AC / 110V DC To 370V DC Line Regulation: ?±0.5% Load Regulation: ?±1% Mounting Type: Through Hole No. Of Outputs: 1 Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: 0?°C ~ 70?°C Output Current: 1.25A Output Voltage: 3.3V Power (watts): 5W Power (watts) - Rated: 4.1W Power Rating: 4.1W Power Supply Output Type: Fixed Power Supply Type: Switching (Open Frame) Series: KPSA Size / Dimension: 2.17" L x 1.28" W x 0.83" H (55.1mm x 32.5mm x 21.1mm) Voltage - Input: 85 ~ 264VAC Voltage - Output: 3.3V