CGA3E2X7R2A152K datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    CGA3E2X7R2A152K
  • Производитель
    TDK Corporation
  • Описание
    TDK Corporation CGA3E2X7R2A152K Applications: Automotive Capacitance: 1500pF Dimensions: 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H Featured Product: CGA Series MLCC Capacitors Features: - ID_COMPONENTS: 1977814 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: 0603 (1608 Metric) Product: Automotive MLCCs Ratings: - Series: CGA Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Temperature Coefficient: X7R Temperature Coefficient / Code: X7R Termination Style: SMD/SMT Thickness: 0.80mm Tolerance: ?±10% Voltage - Rated: 100V Voltage Rating: 100 Volts Other Names: 445-5807-2