672D825F250DG5D datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    672D825F250DG5D
  • Описание
    Sprague Electric 672D825F250DG5D Product Category: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded Capacitance: 8.2 uF Tolerance: - 10 %, + 50 % Voltage Rating: 250 V Operating Temperature Range: - 55 C to + 105 C Termination Style: Radial Case Diameter: 12.5 mm Case Length: 20 mm Lead Spacing: 5 mm Product: High Temp Electrolytic Capacitors Capacitance - nF: 8200 nF Series: 672D Factory Pack Quantity: 1