593D475X0025C2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    593D475X0025C2T
  • Описание
    Sprague Electric 593D475X0025C2T Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD Capacitance: 4.7 uF Voltage Rating: 25 V ESR: 0.525 Ohms Tolerance: 20 % Case Code - in: 2412 Case Code - mm: 6032 Height: 2.8 mm Mfr Case Code: C Case Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Series: 593D Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Dimensions: 3.2 mm W x 6 mm L Leakage Current: 19.8 uA Package / Case: 2412 (6032 metric) Ripple Current: 1.28 mA Factory Pack Quantity: 500 Termination Style: SMD/SMT