593D475X0025B2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    593D475X0025B2T
  • Производитель
    Sprague Electric
  • Описание
    Sprague Electric 593D475X0025B2T Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD Capacitance: 4.7 uF Voltage Rating: 25 V Tolerance: 20 % Case Code - in: 1411 Case Code - mm: 3528 Height: 2.1 mm Mfr Case Code: B Case Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Series: 593D Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Dimensions: 2.8 mm W x 3.5 mm L Leakage Current: 0.5 uA Package / Case: 1411 (3528 metric) Ripple Current: 0.14 mA Factory Pack Quantity: 2000 Termination Style: SMD/SMT