220TXW390MEFCCE18X40 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    220TXW390MEFCCE18X40
  • Производитель
    Rubycon Corporation
  • Описание
    Rubycon Corporation 220TXW390MEFCCE18X40 Mfr Package Description: RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes Terminal Finish: TIN OVER COPPER Mounting Feature: THROUGH HOLE MOUNT Manufacturer Series: TXW Operating Temperature-Max: 105 Cel Operating Temperature-Min: -25 Cel Capacitance: 390 uF Package Shape: CYLINDRICAL PACKAGE Capacitor Type: NON SOLID Terminal Shape: WIRE Negative Tolerance: 20 % Positive Tolerance: 20 % Rated DC Voltage (URdc): 220 V Polarity: POLARIZED Tan Delta: 0.2 Ripple Current: 1.49A Leakage Current: 878.75uA