RRR030P03TL datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    RRR030P03TL
  • Производитель
    Rohm
  • Описание
    Rohm RRR030P03TL Configuration: Single Continuous Drain Current: - 3 A Current - Continuous Drain (id) @ 25?° C: 3A Drain To Source Voltage (vdss): 30V Drain-source Breakdown Voltage: - 30 V Fet Feature: Standard Fet Type: MOSFET P-Channel, Metal Oxide Gate Charge (qg) @ Vgs: 5.2nC @ 5V Gate Charge Qg: 5.2 nC Input Capacitance (ciss) @ Vds: 480pF @ 10V Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Package / Case: TSMT3 Power - Max: 1W Power Dissipation: 1 W Rds On (max) @ Id, Vgs: 75 mOhm @ 3A, 10V Resistance Drain-source Rds (on): 55 mOhms Series: - Transistor Polarity: P-Channel Vgs(th) (max) @ Id: 2.5V @ 1mA Other Names: RRR030P03TLCT