RRH075P03TB1 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    RRH075P03TB1
  • Производитель
    Rohm
  • Описание
    Rohm RRH075P03TB1 Continuous Drain Current: 7.5 A Current - Continuous Drain (id) @ 25?° C: 7.5A Drain To Source Voltage (vdss): 30V Drain-source Breakdown Voltage: - 30 V Fet Feature: Logic Level Gate Fet Type: MOSFET P-Channel, Metal Oxide Forward Transconductance Gfs (max / Min): 9 S Gate Charge (qg) @ Vgs: 21nC @ 5V Input Capacitance (ciss) @ Vds: 1900pF @ 10V Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOP Power - Max: 2W Power Dissipation: 2 W Rds On (max) @ Id, Vgs: 21 mOhm @ 7.5A, 10V Resistance Drain-source Rds (on): 25 mOhms Series: - Transistor Polarity: P-Channel Vgs(th) (max) @ Id: 2.5V @ 1mA Other Names: RRH075P03TB1TR