BSME500ETDR47ME11D datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BSME500ETDR47ME11D
  • Производитель
    Nippon Chemi-Con
  • Описание
    Nippon Chemi-Con BSME500ETDR47ME11D Mfr Package Description: RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes China RoHS Compliant: Yes Terminal Finish: TIN BISMUTH Mounting Feature: THROUGH HOLE MOUNT Manufacturer Series: SME-BP Operating Temperature-Max: 85 Cel Operating Temperature-Min: -40 Cel Capacitance: 0.4700 uF Package Shape: CYLINDRICAL PACKAGE Capacitor Type: NON SOLID Terminal Shape: WIRE Negative Tolerance: 20 % Positive Tolerance: 20 % Rated DC Voltage (URdc): 50 V Polarity: NON-POLARIZED Tan Delta: 0.14 Ripple Current: 11mA Leakage Current: 1.41uA